Сарненська територіальна громада, Сарненський район

Шимко Петро Ілліч

Шимко Петро Ілліч

Дата та місце народження:

Дата та обставини загибелі:

Загинув 25 березня 2022 року, виконуючи бойове завдання, щодо захисту незалежності України в районі населеного пункту Червона Долина Баштанського району, Миколаївської області, під час ворожого авіаційного удару.

Звання:

Місце поховання:

місто Сарни, Сарненський район, 31 березня.

Життєпис:

З 1970 по 1978 роки навчався у Кричильській ЗОШ. У дитинстві полюбляв рибалити, збирати гриби та ягоди. У юнацькі роки активно займався спортом (легка атлетика - брав участь у марафонах), захоплювався плаванням та цікавився автотранспортом. У 1978 році вступив до Сарненського ПТУ№21 за спеціальністю тракторист-машиніст, яке закінчив у 1981 році. Після училища, деякий час, працював у ККУ 21 ЛТУ 39 старшим матросом. У тому ж 1981 році був призваний на строкову військову службу в армію. Службу проходив у групі військ в Німеччині (м. Перліберг), в батальйоні розвідки.
З 1983 по 1989 роки навчався в Архангельському лісотехнічному інституті ім. Куйбишева. Після закінчення вузу працював в Остківському ДЛГ Рокитнівського району на посаді інженера лісового господарства. Згодом переведений на посаду лісничого Кисорицького лісництва. У 2004 році зареєструвався приватним підприємцем та тривалий час займався підприємницькою діяльністю.
20 серпня 2016 р. був прийнятий на військову службу, за контрактом, на посаду командира механізованого взводу механізованої роти механізованого батальйону 14-ї окремої механізованої бригади оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
Мав військове звання – капітан. Військова посада - командир взводу 9-ої механізованої роти, 3-го механізованого батальйону 14 ОМБр ЗСУ.
За участь в АТО/ООС Петро Ілліч був нагороджений нагрудним знаком «Учасник АТО» (відзнака Начальника Генерального Штабу ЗСУ), нагрудним знаком «Ветеран війни», відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції», Почесним нагрудним знаком «Відзнака командира 14-ї окремої механізованої бригади».
24 лютого 2022 року, одразу після вторгнення, у складі 14-ої окремої механізованої бригади імені Князя Романа мужньо боронив Житомирщину, Кіровоградщину, Миколаївщину.

Нагороди:

Нагрудний знак "Учасник АТО"
Нагрудний знак «Ветеран війни»
відзнака Президента України «За участь в антитерористичній операції»
Почесний нагрудний знак «Відзнака командира 14-ї окремої механізованої бригади».

Відео:

Логотип Віртуального меморіалу© 2024 Віртуальний меморіал героїв Рівненщини.
Сайт Рівненського обласного краєзнавчого музею.