Сарненська територіальна громада, Сарненський район

Криворученко Степан Гаврилович

Криворученко Степан Гаврилович

Дата та місце народження:

Дата та обставини загибелі:

Загинув 5 лютого 2015 року, потрапивши в засідку під час виконання бойового завдання поблизу села Широкине Волноваського району Донецької області.

Звання:

Підрозділ:

Окремий загін спеціального призначення ''Азов'', Східне ОТО НГУ.

Місце поховання:

місто Бориспіль, Рогозівське кладовище, 9 лютого 2015 року.

Життєпис:

Степан Криворученко народився в місті Сарни Рівненської області. У 12 років з родиною переїхав до Криму. Коли в Києві розпочався Майдан, одразу зайняв проукраїнську позицію, з перших днів окупації Криму активно протистояв загарбникам, через що був змушений покинути півострів та переїхати до Борисполя.
У серпні 2014 року записався до лав Національної Гвардії України., тренував молодих бійців. 19 грудня як доброволець разом із полком «Азов» вирушив до зони АТО. Командував розвідувальним спецзагоном.
Загинув 5 лютого 2015 року, потрапивши в засідку під час виконання бойового завдання поблизу села Широкине Волноваського району Донецької області. Без батька, чоловіка, залишилися дружина та дві доньки.

Нагороди:

рішенням Бориспільської міської ради від 17.12.2015 року вулицю Красіна в Борисполі перейменовано на вулицю Степана Криворученка;
постановою від 12 травня 2016 року № 1351-VIII «Про перейменування окремих населених пунктів та районів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей» Верховна Рада України перейменувала село Ленінське Саханської сільської ради Новоазовського району на село Ужівка на честь Степана Криворученка.

Меморіальні дошки:

на річницю загибелі Бориса Криворученка – 05.02.2016 р., в Борисполі було відкрито меморіальну дошку на будинку по вул. Лютнева, 46, де він проживав. Шефство над дошкою взяла школа № 6;
в лютому 2017 року встановлено дві меморіальні дошки Степану Криворученко в Сарнах: одну – на фасаді Сарненської школи №4, де він навчався, іншу – на будинку №60, де проживав Степан до переїзду;
Портрет Степана Криворученко розміщено на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 7, місце 2.

Відео:Логотип Віртуального меморіалу© 2024 Віртуальний меморіал героїв Рівненщини.
Сайт Рівненського обласного краєзнавчого музею.