Рокитнівська територіальна громада, Сарненський район

Озеранчук Леонід Вікторович

Озеранчук Леонід Вікторович

Дата та місце народження:

1 грудня 1991 року, селище Томашгород, Рокитнівська територіальна громада, Сарненський район.

Дата та обставини загибелі:

Загинув разом із 16 побратимами 22 травня 2014 року під час збройного нападу проросійських бойовиків на блокпост в районі селищ Благодатне та Ольгинка Донецької області.

Звання:

Місце поховання:

село Осницьк, 27 травня 2014 року.

Життєпис:

Леонід Озеранчук народився в селищі Томашгород на Рівненщині. У 2009 році закінчив Томашгородський НВК «Школа І-ІІІ ст. — ліцей». Того ж року з сім’єю переїхав до села Осницьк на Рокитнівщині. 2011 року Леонід закінчив Сарненське ВПУ № 22, де здобув спеціальність слюсаря з ремонту автомобілів.
З батьком збудували гараж біля хати, влаштували автомайстерню. У 2012-2013 роках проходив строкову службу у внутрішніх військах в Автономній Республіці Крим. Пізніше працював у Томашгородському лісництві.
У 2014 році призваний до ЗСУ за частковою мобілізацією у першій хвилі. Солдат, розвідник 3-го механізованого батальйону 51-ї окремої механізованої бригади. Разом із підрозділом у травні 2014 року ніс службу на блокпості № 10 поблизу селищ Благодатне та Ольгинка Донецької області.
Уранці 22 травня 2014 року блокпост був атакований проросійськими сепаратистами, які під'їхали на інкасаторських машинах та джипах і почали несподіваний масований обстріл із вогнепальної зброї, РПГ, ПЗРК.
В результаті обстрілу здетонував боєкомплект в одній з бойових машин, що призвело до збільшення людських втрат внаслідок вибуху. У бою загинули 16 бійців 51-ї бригади, 14 жовтня в госпіталі від поранень помер 17-й боєць.
Тіла загиблих під Волновахою двома літаками доставили у Рівненський аеропорт, прощальна церемонія відбулася на військовому полігоні. Поховали Леоніда Озеранчука на кладовищі села Осницьк. Залишилися батьки Віктор і Тетяна Озеранчуки, дві сестри та наречена.

Меморіальні дошки:

У серпні 2014 року в Рокитному біля районного будинку культури відбулося урочисте відкриття стели Героям «Небесної сотні» та військовослужбовцям, які загинули в зоні АТО. Окремий стенд цієї стели присвячено Леонідові Озеранчуку.
6 листопада 2014 року відкрито меморіальну дошку на будівлі Томашгородського ліцею на честь випускника Леоніда Озеранчука.
13 жовтня 2017 року відкрито меморіальну дошку на будівлі ВПУ-№ 22 міста Сарни на честь випускника навчального закладу Леоніда Озеранчука.
Портрет Леоніда Озеранчука розміщено на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 5, місце 7.

Відео:


Логотип Віртуального меморіалу© 2024 Віртуальний меморіал героїв Рівненщини.
Сайт Рівненського обласного краєзнавчого музею.