Оліферчук Юрій Леонтійович

Оліферчук Юрій Леонтійович

Дата та місце народження:

30 жовтня 1992 року, м. Рівне.

Дата та обставини загибелі:

Загинув 11 липня 2014 року під час бою з терористами поблизу міста Олександрівськ, Луганської області, де українські військові потрапили в засідку.

Звання:

Місце поховання:

село Березовий Груд, Житомирська область, 15 липня 2014 року.

Життєпис:

Оліферчук Юрій Леонтійович народився 1992 року в місті Рівне. Закінчив Радогощанський навчально-виховний комплекс. Пройшов строкову службу в лавах ЗСУ. Працював у Києві на будівництві. Призваний по мобілізації 18 березня 2014-го, розвідник-снайпер, 30-та окрема механізована бригада.
11 липня 2014 року загинув у бою з терористами — о 12-й годині поблизу Олександрівська під Луганськом колона українських бійців потрапила в засідку. Терористи захопили військову техніку, Юрій особисто керував розвідувальним відділенням при її відбитті за відсутності командира.
Неодружений, вдома залишились батьки, сестра та два брати. Похований у селі Березовий Груд 15 липня 2014-го.

Меморіальні дошки:

30 вересня 2014 року було встановлено меморіальну дошку Юрію Оліферчуку на фасаді Радогощанського НВК І –ІІІ ступенів Житомирської області.
Портрет Юрія Оліферчука розташовано на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 5, місце 29.

Відео:


Зараз в зоні АТО (в Луганській та Донецькій областях) продовжують точитися запеклі бої між українською армією та сепаратистами з їх проросійськими найманцями та кримінальними елементами. Збройні сили України намагаються зробити все можливе, щоб припинити кровопролиття на сході України. Антитерористична операція, направлена проти посягань Росії на землі Східної України триває. На сьогоднішній день (15 грудня 2014 р.) за далеко не перевіреними даними, загинуло вже близько 4 600 українських солдат, близько 30 тис. – поранені. Проти Збройних сил України воюють бандитські формування проросійських найманців, задіяні кримінальні елементи, яких підтримують певні проросійськи ставленники. В воєнних діях в зоні АТО брали та беруть участь жителі нашої Будо-Літківської сільської ради – випускники Радогощанської середньої школи, жителі сіл Будо-Літки, Березового Груда та Радогощі. На превеликий жаль, боляче говорити про це, але є вже непоправні втрати. Один наш випускник Радогощанської середньої школи загинув. Двоє – тяжко поранені, інші щоденно ризикують своїм життям.

Оліферчук Юрій Леонтійович народився 30 жовтня 1992 року в селі Березовий Груд Лугинського району. Успішно закінчив Радогощанську середню школу, ставився з відповідальністю до навчання, ріс собі спокійним хлопчиком, майже нічим не відрізнявся від своїх підлітків. 20 березня 2014 року був призваний до Збройних Сил України, встиг прослужити лише 3,5 місяці і 12 липня цього ж року загинув під селом Олександрівка Луганського району цієї ж області. Звістка про загибель нашого героя сколихнула всю Лугинщину. 16 липня 2014 року проводжати в останню дорогу юного героя прийшли жителі всіх трьох сіл нашої Будо-Літківської сільської Ради та представники всіх районних органів влади. Боляче було усвідомлювати, що такий молодий юнак, який тільки-що починав жити – пішов з життя, що його вже немає серед нас. Вічна пам’ять про нього збережеться в серцях його рідних, близьких, друзів та односельчан.
Логотип Віртуального меморіалу© 2024 Віртуальний меморіал героїв Рівненщини.
Сайт Рівненського обласного краєзнавчого музею.